CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’un TBMM’ye Sunduğu Kanun Teklifi

Adana milletvekili Sayın Ayhan BARUT tarafından 09.03.2023 tarihinde mühendislerin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik kanun teklifi verilmiştir.

Adana milletvekili Sayın Ayhan BARUT tarafından 09.03.2023 tarihinde verilen kanun teklifi ile; kamuda çalışan teknik hizmetler sınıfı personelinin ek gösterge rakamları ile özel hizmet tazminatlarında iyileştirme yapılması amaçlanmaktadır.  Sayın Milletvekilimize teşekkür ediyoruz.

KANUN TEKLİFİ BİLGİLERİ

Kanun Teklifinin Metni İçin Buraya Tıklayınız
Dönemi ve Yasama Yılı 27 / 6
Esas Numarası 2 / 4998
Başkanlığa Geliş Tarihi 10/03/2023
Teklifin Başlığı Devlet Memurları Kanunu ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif ile, kamuda çalışan teknik hizmetler sınıfı personelinin ek gösterge rakamları ile özel hizmet tazminatlarında iyileştirme yapılması amaçlanmaktadır.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet
Mehmet
1 yıl önce

Bu platformu oluşturanlara teşekkür ederim.Sendiklardan bize fayda yok.Yıllardır toplu sözleşme maddelerinde mühendislerle ilgili bir teklif görmedim.Sanki bizim sıkıntımız yokmuş gibi davrandılar.Bundan dolayı bu platform sesimiz oldu ve olacak

kamu müh
kamu müh
1 yıl önce

Umarım 2 ay sonra da aynı teklifi tekrar meclise sunarsınız

Poseidon
Poseidon
1 yıl önce

Kamu mühendisleri için kanun teklifleri ivedilikle yasalaşmalı…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu