Milletvekili Melih MERİÇ TBMM’ye Sunduğu Kanun Teklifi İle Kamu Mühendisi Maaşına 23.750 TL Artış Talep Etti

Gaziantep Milletvekili Melih MERİÇ Kamu Mühendislerinin ve mühendis emeklililerinin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi için TBMM'ye kanun teklifi sundu.

Gaziantep Milletvekili Melih MERİÇ kamu mühendislerinin sesi olmaya devam ediyor. Sayın vekil daha 1 ay önce kamu mühendislerinin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi için TBMM’ye kanun teklifi sunmuştu. İlgi teklif kamu mühendislerinin maaş ve özlük hakkı konusundaki iyileştirme beklentilerini karşılamayan bir teklifti ve sayın milletvekiline durum izah edilmişti. Buna istinaden Milletvekili Melih MERİÇ kanun teklifini revize etti ve TBMM’ye kamu mühendislerinin ve mühendis emeklilerinin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi talebiyle bir kanun teklifi sundu. Kanun teklifi ile;

Kamu mühendisi emeklilerinin maaşlarında yaklaşık 12 bin liralık bir artış yapılması, kamu mühendislerinin maaşlarında ise 23.750,00 TL artış yapılması öngörülüyor. Yani özetleyecek olursak Sayın Milletvekilinin kanun teklifi kabul edilir ise kamu mühendislerinin maaşları 30,500 TL’den, 54.250,00 TL’ye yükselecektir.  Kamu mühendislerinin sorunlarını sürekli gündeme getiren sayın vekile kamu mühendisleri olarak teşekkür ediyoruz. TMMM’de görevli tüm vekillerimizden de bu kanun teklifine destek vermelerini bekliyoruz.

Gaziantep Milletvekili Melih MERİÇ’İN TBMM’ye Sunduğu Kanun Teklifinin Bilgileri
Kanun Teklifinin Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 28 / 1
Esas Numarası 2 / 1346
Başkanlığa Geliş Tarihi 13/07/2023
Teklifin Başlığı 5434 Sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu İle 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif İle; Kamuda Başmühendis, Başmimar, Yüksek Mühendis, Yüksek Mimar, Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı Ve Bölge Plancısı Kadrolarında Çalışanların Ek Ödeme Oranlarının Artırılması ve Bu Kadrolardan Emekli Olanların Aylıklarında İyileştirme Yapılması Amaçlanmaktadır.
Son Durumu KOMİSYONDA
Teklifin Sonucu

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
msc
msc
8 ay önce

Şu kanun teklifini gündeme getirmek için bir tweeter çalışması düzenlesek malum ne 7. toplu sözleşmeden nede sözde vaad veren cumhur ıttıfakından bır eylem yok ekımde meclıs acılıyor hızlandırmak dıkkat cekmek gerekmıyor mu sayın meslektaslarım

Hkn
Hkn
9 ay önce

Malesef iktidar tarafından destek göreceği konusunda en ufak bir ümidim dahi yok, ama çabayı destekliyor ve yürekten şükranlarımı sunuyorum.

Hkn
Hkn
9 ay önce
Reply to  Hkn

Ben demiştim demek istemiyorum ama sendikaların dostlar alışverişte görsün tavrıyla birşey olmayacağı ayan beyan ortadaydı. İktidar tarafı ise zaten bizleri uzun zamandır görmüyor malesef..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu