Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih ERBAKAN ve 4 Milletvekili’nin TBMM’ye Sunduğu Mühendislik Meslek Kanunu Teklifi

Yeniden Refah Partisi mühendislik meslek kanununun hayata geçirilmesi için TBMM'ye kanun teklifi sundu. Kanun teklifi ile mühendislerin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi ve düzenlenmesi öngörülüyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih ERBAKAN ve 4 Milletvekili mühendislik meslek kanununun hayata geçirilmesi için TBMM’ye kanun teklifi sundu. Kanun teklifi ile mühendislerin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi ve düzenlenmesi öngörülüyor. Kamu mühendisleri için bu kanun teklifinin yasalasması hayati enem yaşıyor.

Kanun teklifinin özetinde şu ifadeler yer alıyor ” Teklif ile, kamu kurum ve kuruluşlarında mühendislik ve mimarlık hizmetlerini yürütmekle görevli teknik hizmetler sınıfına mensup mühendis, mimar, şehir plancısı, bölge plancısı, peyzaj mimarı, iç mimar meslek gruplarının kariyer basamaklarının oluşturulması ile bu basamaklarda ilerlemelerinin düzenlenmesi amaçlanmaktadır.”

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu