Gaziantep Milletvekili Melih MERİÇ’in TBMM’ye Sunduğu Kanun Teklifi

Gaziantep Milletvekili Melih MERİÇ Kamu Mühendislerinin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi için TBMM'ye kanun teklifi sundu.

Gaziantep Milletvekili Melih MERİÇ 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ni TBMM’ye sundu ve ilgi kanun teklifi hali hazırda komisyonda inceleme ve değerlendirme yapılmayı bekliyor. Bu teklif ile “kamuda çalışan ve teknik hizmetler sınıfına dahil olan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ek göstergeleri ile ek ödeme oranlarında artış yapılması” amaçlanmaktadır.

İlgi teklif maalesef Kamu Mühendislerinin maaş ve özlük haklarını iyileştirebilecek seviyede iyileştirmeler barındırmamaktadır. Bu kanun teklifi her ne kadar kamu mühendislerin maaşlarına ciddi bir iyileştirme yapmayacak olsa da en azından konunun komisyonda görüşülmesi, kamu mühendislerinin yeniden gündeme gelmesi anlamında pozitif bir gelişmedir.

KANUN TEKLİFİ BİLGİLERİ
Kanun Teklifinin Metnini okumak için buraya tıklayınız
Dönemi ve Yasama Yılı 28 / 1
Esas Numarası 2 / 1255
Başkanlığa Geliş Tarihi 21/06/2023
Teklifin Başlığı 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif ile, kamuda çalışan ve teknik hizmetler sınıfına dahil olan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ek göstergeleri ile ek ödeme oranlarında artış yapılması amaçlanmaktadır.
Son Durumu KOMİSYONDA
Teklifin Sonucu

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu