Göbeğini Kaşıyarak Boş Boş Konuşanlara Cevabımızdır

Sitemize yönelik olarak son zamanlarda planlı ve art niyetli bir takım çalışmaların yapıldığı, sitemizle ilgili olumsuz bir intiba oluşması için birilerinin maşa olarak kullanıldığını üzülerek görüyoruz. İş bu sebeple bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. Şöyle ki;

Sitemizi bir takım dernek, vakıf, sendika gibi siyasi oluşumlarla eşdeğer tutan ve sitemizi bu yapıların birer uzantısı sanan bazı kişiler maalesef sitemize yönelik olarak bilerek ya da bilmeyerek ciddi bir karalama kampanyası yürütmektedir. Şu hususları özellikle yeniden dile getirmek istiyoruz.

Sitemizin Herhangi Bir Oluşumla Organik Bağı Var mı?

Sitemizin hiç bir siyasi parti, dernek, sendika, örgüt, kurum veya kuruluşla doğrudan ya da dolaylı bir bağlantısı yoktur ve sonsuza kadar da böyle bir bağlantı olmayacaktır. Kamu mühendisleri sitemiz bir dernek, sendika, parti vb gibi bir oluşum sitesi de değildir ve hiç bir zaman da olmayacaktır.

İş bu web sitesi tabiri caizse bir kamu mühendisin babasının malıdır. Sitemizde yer alan yazıları hazırlarken hiç bir makamdan, dernekten, sendikadan, örgütten görüş, öneri, emir ya da talimat almıyoruz ve sonsuza kadar da almayacağız. Hür ve özgür irademizle kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi için çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu web sitesinde yazılan tüm yazılar Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10. maddesinde yer alan “Herkes ifade özgürlüğü hakkına sahiptir. Bu hak, kamu makamları tarafından müdahale edilmeksizin ve ulusal sınırlar dikkate alınmaksızın, görüş sahibi olma, bilgi ve düşünceleri edinme ve yayma özgürlüğünü içerir” maddesi ve Anayasamızın 26. maddesinde yer alan “Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. ” hükmü çerçevesinde site yönetimimizin fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür iradesiyle yazılmaktadır.

Sitemizin Kuruluş Amacı Nedir?

Websitemizin kuruluş amacı; kamuda çalışan teknik personellerin bir çatı altında toplanmasını sağlamak ve teknik personellerin özlük haklarının iyileştirilmesi için milli menfaatlere uygun çalışmaları yürütmektir. Kamu mühendislerinin maaş ve özlük hakları iyileştirildiğinde doğal olarak bizim de maaş ve özlük haklarımız iyileştirilecektir. İş bu sebeple site yönetimi olarak bu çalışmaları öncelikle KENDİMİZ ŞAHSIMIZ İÇİN ve doğal olarak da TÜM KAMU MÜHENDİSLERİ için yürütüyoruz. Sitemizde yer alan paylaşımlarının tek amacı kamuda çalışan teknik personellerin özlük haklarının iyileştirilmesine yöneliktir. Paylaşımlarımızda teknik personellerin özlük haklarının iyileştirilmesi dışında herhangi bir amaç ya da kasıt yoktur.

Sitemizde Yer Alan ve Yer Alacak Yazılarla İlgili Yapılan Eleştirilere Cevabımız

Sitemizin kurulumu, işletilmesi, bakımı, güncellenmesi vb. maddi ve manevi olarak tamamen site yönetimi tarafından karşılanmıştır ve karşılanmaya devam da edecektir. Ne site kurulmadan önce, ne site kurulurken, ne de site kurulduktan sonra tek bir Allah’ın kulundan maddi ya da manevi bir talebimiz olmamıştır ve tek bir kişiden dahi olsa maddi ya da manevi destek alınmamıştır. Özgür irademizle kurduğumuz ve işlettiğimiz iş bu site  tabiri caizse bir şahsın babasının malıdır. Yani nasıl ki bir kişinin sahip olduğu evi, arabayı, parayı özgürce ve dilediği gibi kullanma özgürlüğü var ise site yönetimimiz de sahip olduğu bu siteyi (yani bu malı) dilediği gibi kullanma özgürlüğüne sahiptir. Yukarıda arz ve izah ettiğimiz sebeplerle yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla ilgili olarak hiç kimseye hesap vermek zorunda olmadığımızı özellikle bildiriyoruz.

Göbeğini Kaşıyan Adamlara Cevaben

Sitemizle ilgili olarak son günlerde “Dernek 20 bin istedi. Bin TL bile alamadınız. Suçlusunuz, Dernek zamanında tepki veremedi, Sendika ile kol kola yürüdünüz vb.” şeklinde yapılan eleştiriler görüyorum. Öncelikle HERHANGİ BİR DERNEĞİN BİR PARÇASI OLMADIĞIMIZI, DERNEĞE ÜYE DAHİ OLMADIĞIMIZI, DERNEĞİN HİÇ BİR FAALİYETİNE DE AKTİF YA DA PASİF KATILIM SAĞLAMADIĞIMIZI özellikle belirtiyorum. Ayrıca derneklerin, sendikaların, odaların en sert dille sitemizce eleştirildiğini geçmiş yazılarımızdan görebilirsiniz. Sitemizin durduğu yer nettir. Şeffaf bir şekilde hak arıyoruz ve kamu mühendislerinin hakkını aramaya devam edeceğiz.

Sosyal medyada yorum yazmaya dahi korkan, yazılmış yazıyı beğenirken endişe edip korkudan beğeni atamayan, bir tane twit atarken “acaba başıma iş gelir mi” diye endişe ederek geride duran ve kamu mühendislerine şu güne kadar hiç bir maddi manevi desteği olmayan kişiler gelmiş şimdi bize “henüz hiç bir kazanım elde edemediniz” diye hesap sormaya kalkıyor.

Sitemizde Kamu Mühendislerinin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi için her gün 4-5 tane makale yayımlanıyor. Kamu mühendislerinin sosyal medyada kullanması için yönetimimizce grafikler hazırlanıyor. Devlet büyükleriyle birebir görüşmelerle kulis çalışması yapılıyor. Ailemizden, kendimizden zaman çalarak, çocuklarımızın ekmek parasını site masraflarına ayırarak kamu mühendislerin mücadelesine destek oluyoruz.

Biz tüm risk ve sorumlulukları alarak çalışmalarımızı yürütürken bu güne kadar hiç bir çalışmaya katılmayan, her şeyden korkan ve evde sıcak yuvasında elinde akıllı telefonu ile oturan biri göbeğini kaşıya kaşıya “SİZ HİÇ BİR KAZANIM ELDE EDEMEDİNİZ. AYIP SİZE AYIP” diyor…

O beğenmediğiniz dernekleri kuranlar, sendika kurmak için çaba harcayanlar, bu siteyi kurup işletenler, sosyal medyada ailesinden, eşinden, çocuğundan zaman çalıp sosyal medya etkinliklerine katılanlara kamu mühendisi diyoruz. Bu kişileri saygıyla anıyoruz. İşte bu kişiler gerçek birer kahramandır. Evinde göbeğini kaşıyan, başına bir şey gelmesinden korktuğu için hiç bir etkinliğe katılmayan fakat boş boş konuşup sadece moral bozan kişileri de ciddiye almadığımızı bu kişileri asalak olarak nitelendirdiğimizi de biliniz.

Sitemiz özgür iradesiyle korkmadan ve yılmadan çalışmalarına devam edecektir. Mühendislik mesleği var oldukça herhangi bir kazanım elde etsek de, hiç bir kazanım elde edemesek de çalışmalarımız her türlü yapıdan bağımsız şekilde aralıksız sürecektir.

Saygılarımızla.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu