Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi – 13.01.2023

Adana milletvekili Sayın Müzeyyen Şevkin tarafından 13/01/2023 tarihinde mühendislerin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik kanun teklifi verilmiştir.

Adana milletvekili Sayın Müzeyyen Şevkin tarafından 13/01/2023 tarihinde verilen kanun teklifi ile; kamuda çalışmış ve teknik hizmetler sınıfına dâhil başmühendis, başmimar, mühendis, mimar, bölge plancısı ve şehir plancılarının emekli aylıklarında iyileştirme yapılması amaçlanmaktadır.

KANUN TEKLİFİ BİLGİLERİ

Kanun Teklifinin Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 27 / 6
Esas Numarası 2 / 4860
Başkanlığa Geliş Tarihi 13/01/2023
Teklifin Başlığı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif ile, kamuda çalışmış ve teknik hizmetler sınıfına dâhil başmühendis, başmimar, mühendis, mimar, bölge plancısı ve şehir plancılarının emekli aylıklarında iyileştirme yapılması amaçlanmaktadır.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu