Kamuda Görev Yapan Mühendislerle Diğer Mesleklerin Maaş Karşılaştırma Tablosu

Kamuda görev yapan mühendislerle dengi mesleklerin maaşlarının zaman içerisinde nasıl değiştiği ve mühendis maaşlarının nasıl eridiği tabloda görülmektedir.

Kamuda görev yapan mühendislerle dengi mesleklerin maaşlarının zaman içerisinde nasıl değiştiği ve mühendis maaşlarının nasıl eridiği tabloda görülmektedir. Mühendisler diğer mesleklerin çok aldığını değil, mühendislerin az maaş aldığını beyan etmektedir. Mühendisler kamuda fedakarca çalışmasına rağmen dengi mesleklerin neredeyse yarısı kadar maaş alabilmektedir. Kamu barışının sağlanması adına mühendislerin dengi olan mesleklerle aynı maaş ve özlük haklarına sahip olması elzemdir. Mühendisler kamunun gören gözleri, duyan kulakları, dokunan elleri, koklayan burunları ve tadan dilleridir. Mühendisler olmadan kamu yönetimi hayal dahi edilemez. İş bu sebeple kamuda çalışan mühendislerin özlük haklarının ivedi olarak düzenlenmesi elzemdir. Fazlasını değil sadece hakkımız olanı talep ediyoruz. Devlet büyüklerimizin bu konuda yasal düzenleme yapmasını talep ediyoruz.

mühendis maaşları tablosu
mühendis maaşları tablosu

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

18 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
SALİH ENGİN
SALİH ENGİN
6 ay önce

MECLİSTE YENİ GÖRÜŞÜLMÜŞ OLAN RAKAMLAR, NİYE TABLODAKİ İLE AYNI DEĞİL :2023 yılında, mühendisler 20 bin lira alıyor, tabipler 40 bin lira -uzman tabipler 46 bin lira – alıyor, hâkimler de 49 bin lira alıyor.

Başa dön tuşu