Kamuda Görev Yapan Mühendislerle Diğer Mesleklerin Maaş Karşılaştırma Tablosu

Kamuda görev yapan mühendislerle dengi mesleklerin maaşlarının zaman içerisinde nasıl değiştiği ve mühendis maaşlarının nasıl eridiği tabloda görülmektedir.

Kamuda görev yapan mühendislerle dengi mesleklerin maaşlarının zaman içerisinde nasıl değiştiği ve mühendis maaşlarının nasıl eridiği tabloda görülmektedir. Mühendisler diğer mesleklerin çok aldığını değil, mühendislerin az maaş aldığını beyan etmektedir. Mühendisler kamuda fedakarca çalışmasına rağmen dengi mesleklerin neredeyse yarısı kadar maaş alabilmektedir. Kamu barışının sağlanması adına mühendislerin dengi olan mesleklerle aynı maaş ve özlük haklarına sahip olması elzemdir. Mühendisler kamunun gören gözleri, duyan kulakları, dokunan elleri, koklayan burunları ve tadan dilleridir. Mühendisler olmadan kamu yönetimi hayal dahi edilemez. İş bu sebeple kamuda çalışan mühendislerin özlük haklarının ivedi olarak düzenlenmesi elzemdir. Fazlasını değil sadece hakkımız olanı talep ediyoruz. Devlet büyüklerimizin bu konuda yasal düzenleme yapmasını talep ediyoruz.

mühendis maaşları tablosu
mühendis maaşları tablosu
Subscribe
Bildir
guest

17 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hilal
Hilal
2 saat önce

Ne zaman kamu mühendisleri hak ettiğini alacak ?

Mehmet Enis Kılıç
Mehmet Enis Kılıç
2 ay önce

Mühendis maaşları 3 yıl önce eşit ücret aldıkları doktorlarla aynı ücreti is ti yor lar NOKTA

Kamuhendis09
Kamuhendis09
5 ay önce

Basit bir hesapla Hakim-Savcı maaşı 10 kat, Doktor maaşı 13 kat artmış.Buna karşın Mühendis maaşı 4.5 kat artmış. Hakim Savcı artışı Mühendislere de uygulanmış olsaydı bugün için Mühendis maaşı 42.000 tl civarında olmalıydı. maalesef kayıbımız çok fazla. Umarım hakkettiğimizi bu temmuzda verirler.

Kamuda mühendis
Kamuda mühendis
5 ay önce

Bu tabloda kamu mühendislerinin maaşlarının; doktor, savcı, hakim maaşlarıyla yıllara göre kıyaslandığında ne kadar geride kaldığı kolaylıkla görülüyor .Aslında bu tabloya bakan herhangi biri mühendislerin ne kadar büyük kayıp yaşadığını kolaylıkla görebilir . Mühendisler birçok projeye, rapora imza atarak çok büyük sorumluluklar almaktadır Yetkililerden bunu göz ardı etmemelerini maaş ve özlük haklarımızı yeniden düzenlemelerini talep ediyorum

Last edited 5 ay önce by Songul
Mesut Parlak
Mesut Parlak
7 ay önce

BAŞARACAĞIZ

Bülent
Bülent
7 ay önce

Mühendislerin reel geliri son 10 yılda dramatik biçimde düşmüştür. Elbette asgari ücretle çalışanların emeğini küçümsemek gibi bir kibre kapılmayız fakat asgari ücretin yükseliş hızının karşısında çok hızlı bir düşüşe karşılık gelmektedir değişimler. Bu tabi ki toplumun tamamının açlık sınırı altında ücrete mahkum edilmesinin bir yan sonucudur. Fakat mesleklerin itibarının önemli ölçütlerinden olan çalışma koşulları ve ücret sistemi düzeltilmelidir.

semra
semra
7 ay önce

aradaki uçurumun oluşmasına izin vermek zaten iktidarın hatasıdır ama hatadan dönülmeside kabulümüzdür kamu mimar mühendis ve şehir planlamacılarına iktidarın biran önce sahip çıkması gerekmektedir

kemal
kemal
7 ay önce

kamu muhendisleri olarak aradaki ucurumun duzeltılmesı ve farkın telafı edılmesı kaçınılmaz olmustur.

Başa dön tuşu