Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası İlk Genel Kurulu Coşkuyla Gerçekleşti

6 Ocak 2024 tarihinde Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası Genel Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya yoğun katılım olduğu görüldü.

Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası’nın ilk genel kurulu 6 Ocak 2024 tarihinde Ankara’da yapıldı. Ülkemizin dört bir yanından mühendis ve teknik hizmet sınıfı çalışanlarının genel kurula yoğun bir katıılım gösterdiği görüldü. Sendika üyelerinin sendikanın tarihine tanıklık etmek ve sendikanın mihenk taşı olarak kabul edilecek bu genel kurula büyük bir çoşku ile katıldığı görüldü.

Genel kurulda zorunlu kurul seçim çalışmaları yapıldı ve kurul seçimlerine katılımın yoğun olduğu ve seçimlerin demokratik bir ortamda ve sakin bir şekilde yapıldığı gözlemlendi. Genel kurulda yapılan seçim sonuçlarına göre, Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası’nın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 • Genel Başkan: Sadettin Tolga Karakadı
 • Genel Başkan Yardımcıları:
  • Sefa Kocabey
  • Hakan Arıduru
  • Merve Zeki Ozcelebi
  • Cuma Paksoy
  • Burhan Tastepe
  • Yusuf Öztürk

Bu isimler, sendikanın geleceğini şekillendirecek ve mühendisler ile teknik hizmet sınıfını en iyi şekilde temsil edecekleri inancıyla seçildiler. Genel kurulun bu anlamlı günü, sendika üyeleri arasında birlik ve dayanışma duygularını daha da güçlendirdi.

Yapılan seçimlerin ardından genel kurulda bir takım kararlar alındı ve belirlenen hedefler katılımcılara bildirildi. Sendikanın ileriye dönük stratejilerini güçlendirecek ve üyelerine daha etkili bir şekilde hizmet sunma kapasitesini artıracak adımların atılacağına dair sözler verildi.

Sendika yönetim kurulu seçimlerin ardından “Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası olarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki mühendis ve teknik hizmet sınıfı çalışanlarını temsil etmekten gurur duyuyoruz. Sendikamızın ilk genel kurulu, birlik ve beraberlik içinde geçen demokratik bir sürecin ürünüdür. Gelecekte de üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmek, hak ve çıkarlarını korumak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Kamu Mühendislerinin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi için yoğun şekilde çalışmalarını sürdüren Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası’na başarılar diliyoruz. Kamu mühendislerinin maaş, özlük hakkı iyileştirmek ve kamu mühendislerinin itibarını hak ettiği seviyeye yükseltmek için çalışan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Yönetim kuruluna gönülden başarılar diliyoruz.

Genel Kurul Toplantısından karaler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası
Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası

kamu mühendisleri sendikası
Mühendis Tek-Sen Ulaştırma Sendikası

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
M.M.SARICI
M.M.SARICI
2 ay önce

Helal olsun.Yıllardır o sendika ,bu sendika ya ümit bağladık,sonuç bir hiç.koskoca bir
hhhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiççççççççççç…Bu sendikayı kuranlara helal olsun…Ben şimdi emekli oldum.
Ama çalışan mühendislerin haklarını en iyi şekilde koruyacak bir sendikanın muhakkak kurulması gerekiyordu…Sendikanın,Emekli mühendisleri de kapsamasını da isteriz…Böyle bir sendikanın kurulduğunu yeni öğrendim…Medya yoluyle,duyurular yapıp teknik personellere sendikanın kurulduğunu ve sendikaya davet edilmesinin,üye sayısını katlayacağını düşünüyorum…Başarılar diliyorum…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu