SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ’in Kamu Mühendisleri Konulu Açıklaması

SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ memurlar.net isimli haber sitesine kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ memurlar.net isimli haber sitesine kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğine dair açıklamalarda bulundu. Sendika başkanı açıklamasında memurların özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtirken Kamuda çalışan Mühendislerin özlük haklarına yönelik de bir açıklamada bulundu. Sendinka Başkanı Cengiz açıklamasında ” Görev ve sorumluluklarının önemini son depremlerin de ortaya koyduğu Kamu Mühendislerinin mali hakları kapsamında özel ve ek özel hizmet tazminatları, iş güçlüğü, iş riski ve görev tazminatları, ek gösterge ve tazminat yansıtma oranları, doktor ve hakim-savcılar gibi artırılmalı, ücretlerde on yıl önceki denge korunmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

cengiz

SAVDES-SEN Genel Başkanı Tuncay CENGİZ’in memurlar.net internet sitesine verdiği demecin tamamını orjinal sitesinde okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu