CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN TBMM’de Kamu Mühendislerinin Sorunlarını Anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN TBMM Genel Kurulunda Kamu Mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda detaylı açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN TBMM Genel Kurulunda Kamu Mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda detaylı açıklamalarda bulundu. Kamu mühendislerinin kamuda istihdam edilmesinin önemli olduğunu, kamuda daha çok mühendis istihdamı yapılması gerektiğini, özellikle inşaat mühendislerinin kamuda istihdamının artırılması gerektiğine değinen Emecan, kamuda görev yapan mühendislerin özlük haklarının dengi mesleklerin gerisinde kaldığını, kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna teklif sunduklarını fakat sundukları teklifin reddedildiğini, kamuda görev yapan mühendislerin özlük haklarının mutlak suretle iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN’ın TBMM Genel Kurulunda yaptığı açıklamanın videolu hali aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu