CHP Milletvekili Özgür Özel TBMM’de Kamu Mühendislerini Gündeme Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sayın Özgür Özel TBMM'de Kamu Mühendislerini özlük hakları konusunda bir açıklamada bulundu. Mühendislerin özlük haklarını artıracağız dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sayın Özgür Özel TBMM’de Kamu Mühendislerini özlük hakları konusunda bir açıklamada bulundu. Mühendislerin özlük haklarını artıracağız dedi. Kamuda çalışan mühendislerin özlük haklarının dengi mesleklerin çok gerisinde kaldığını ifade eden Özel, Kamu Mühendisleri aynı eğitimleri almalarına aynı risk ve sorumluluk altında çalışmalarına rağmen hak ettikleri maaşı alamıyorlar. Doktorlar aynı işi yaparak 45 bin lira alırken kamuda çalışan mühendisler sadece 18 bin lira ücret alıyor. Bu adaletsizliği bitireceğiz. Biz bu adaletsizliği düzelteceğiz dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sayın Özgür Özel’in TBMM’de yaptığı açıklamanın videosu aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu