Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Fatih Erbakan’ın Kamu Mühendisleri Konulu Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Dr Fatih Erbakan katıldığı bir televizyon programında doğrudan kamu mühendislerinden bahsetti.

Yeniden Refah Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Dr Fatih Erbakan Habertürk isimli televizyon programına katıldı ve canlı yayında Kamu Mühendislerinin özlük haklarına yönelik bir takım açıklamalarda bulundu. Kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğine değinen Sayın Erbakan eskiden kamu mühendislerinin doktorlarlar aynı özlük haklarına sahip olduğunu fakat gelinen noktada mühendislerin özlük haklarının zayıf kaldığını, bu noktada bir çalışma yapılması gerektiğine dikkat çekti. Açıklamanın videolu hali aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanı adayının açıklamasından sonra Yeniden Refah Partisi resmi twitter hesabından kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik bir açıklama yayımladı.

yeniden refah resmi twitter hesabı
yeniden refah resmi twitter hesabı

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
KamuMühendisi
KamuMühendisi
6 ay önce

Bakanımız Vedat BİLGİN : Yılbaşı olmadan 2023 yılı bitmeden Kamu Mühendisleri ile ilgili çalışma yapılacak demişti. Yeni Bakanımız Vedat IŞIKHAN da çalışma olacağını doğrulamıştı. Halen neden bir açıklama yok ? YenidenRefahPartisi Fatih ERBAKAN; Kamu Mühendisleri ile ilgili Mühendislik Meslek Kanun şeklinde Kanun Teklifi verdi. +10.000 ile +18.000 arası dereceye göre zam öngörüyor.

KamuMühendisi28
KamuMühendisi28
6 ay önce
Reply to  KamuMühendisi

İyi günler,

Sayın Milletvekilimiz Muhammed Ali Fatih ERBAKAN’ın TBMM’ye verdiği Kanun Teklifinin(Dönemi ve Yasama Yılı : 28 / 2, Esas Numarası : 2 / 1681, Başkanlığa Geliş Tarihi : 12/10/2023, Teklifin Başlığı : Mühendislik Meslek Kanunu Teklifi) yasalaşmasını istiyorum. Ayrıca Özel sektörde de Mühendislere hak ve yükümlülüklerin eklenmesini istiyorum.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu