Haber Vakti İsimli Haber Sitesinin Kamu Mühendisleri Konulu Haberi

Haber Vakti isimli haber sitesi kamu mühendislerinin özlük haklarının düzenlenmesine dair bir haber yayımladı. Haberde kamuda görev yapan mühendislerin talepleri dile getirildi.

Haber Vakti isimli haber sitesi yazarlarından Orhan ARSLAN kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğine dair bi haber yayımladı. Yayımlanan haberde kamuda görev yapan doktorlara bir çok özlük hakkı iyileştirmesi yapıldığı, bir çok meslek gurubuna iyileştirme yapılmasına rağmen mühendislere iyileştirme yapılmadığı, iş bu sebeple de mühendislerin haklı olarak özlük haklarının iyileştirilmesini talep ettiği belirtildi. Yazıda şu ifadelere yer verildi. “

Son düzenlemeler sayesinde sağlık çalışanlarına verilen özel haklar, kamu mühendislerinin de o hakları haklı olarak talep etmelerine zemin hazırladı.

İktidarın sürekli olarak yol, köprü, baraj,  TOKİ inşaatları gibi, mühendislik hizmetlerine dayalı iş alanlarını gündemde tutması, mühendis olarak çalışan insanların bu katkılarından dolayı, kendilerine de bazı hakların verilemesinden yana talepleri vardır.

Bu konuda bir platform oluşturdular. Tiwitterde konu sürekli olarak gündemde tutuluyor.

Resmi yetkilileri haberdar etmek için gayret gösteriyorlar. Böyle haklı bir talepleri olduğuna inanıyorlar. Bu konunun muhalefetin seçim malzemesi olarak kullanmasına izin vermemek gerekir.

Kamuoyunu bu konuda bilgilendiriyorlar.”

İlgi yazar bu yazdıklarından sonra da kamu mühendislerine ait bilgi notunu okuyucuları ile paylaştı.

Yazıyı yazının yayınlandığı orjinal adresinde okumak için buraya tıklayınız.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu