Telgrafturk İsimli Haber Sitesi Kamu Mühendisleri Konulu Bir Haber Yayımladı

Telgrafturk isimli haber sitesi kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda bir haber yayımladı. Haberde kamu mühendislerinin özlük haklarına vurgu yapıldı.

Kamu mühendisleri seslerini bir çok platformda duyurmaya devam ediyor. Bugün Telgrafturk isimli haber sitesi de kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda bir haber yayımladı. Haberde kamu mühendislerinin özlük haklarına vurgu yapıldı. Kamu mühendislerinin özlük haklarında iyileştirme yapılması gerektiği ifade edildi. Haberde şu ifadelere yer verildi:

” Kamu Mühendisleri Özlük Haklarının İyileştirilmesini Talep Ediyor

Kamuda 657 sayılı Kanuna ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi görev yapan Mühendisler, Mimarlar ve Şehir Plancıları ile Dengi meslekleri (Doktor, Hakim/Savcı v.b.) arasında aylık gelirde ve özlük haklarında oluşan çok büyük farklara karşın seslerinin duyulmasını istiyorlar.

Kamuda 657 sayılı Kanuna ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi görev yapan Mühendisler, Mimarlar ve Şehir Plancıları ile Dengi meslekleri (Doktor, Hakim/ Savcı v.b.) arasında aylık gelirde ve özlük haklarında oluşan çok büyük farklara karşın seslerinin duyulmasını istiyorlar.

KAMU MÜHENDİSLERİ PLATFORMU altında birleşen ve Mersin’de de il temsilciliği bulunan Kamu Mühendisleri, Mimarları ve Şehir Plancıları haklarını bu Platform çatısı altında aramaktalar.

Gelinen noktada emri altındaki kamu işçisinden dahi daha az aylık gelire ve özlük haklarına sahiptirler. Tekrardan dengi meslekler ile eşit aylık gelire ve özlük haklarına sahip olmak ve özlük haklarına kavuşması için haklı talepleri ise şunlardır;

Kamuda Çalışan Tüm Mühendislere, Mimarlara ve Şehir Plancılarına ’’ TEKNİK SORUMLULUK TAZMİNATI ‘’ adı altında yeni bir ödeme kaleminin oluşturulmasını,

Kamuda çalışan tüm Mühendislerin, Mimarların ve Şehir Plancılarının Ek Ödemelerinin Doktor, Hakim v.b. dengi meslekler göz önünde bulundurularak artırılmasını,
“MÜHENDİSLİK MESLEK KANUNU” çıkartılarak mesleki gelişimin  teşvik edilmesi, bilgi ve tecrübenin ödüllendirilmesini,

Tüm bu kazanımların emekliliğe de katkı sağlamasını istemekte ve aşağıdaki tablodaki son yıllarda açılan makas farkının kapatılmasını istemekteler.”

Haberi yayımlandığı asıl kaynağında okumak için buraya tıklayınız.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu