TGRT Haber’in Kamu Mühendisleri Konulu Haberi

TGRT Haber Kamu Mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğine dair bir haber yayımladı.

TGRT Haber Kamu Mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğine dair bir haber yayımladı. Haberde şu ifadelere yer verildi

” Berna hanım der ki kamuda çalışan mühendislerin maaş koşulları düzeltilmelidir.  Doğrudur. Ben de bunu bir kaç defa gündeme getirdim TGRT Haber ekranlarında. Kamu mühendisleri maaş oranlarında en alt seviyedeler. Mühendis demek doktor demek, bürokrat demek. Mühendislik önemli. Mühendislerde de bürokratlara, hakimlere, savcılara, doktorlara yapılan zam oranında zam yapılmalıdır. Bir kez daha gündeme getirmiş olalım. Kamu mühendislerinin maaşlarının iyileştirilmesi gerekiyor. Kamu mühendislerinin talepleri bu. Çünkü maaşlar çok altlarda kaldı. En düşük maaşı kamu mühendisleri alıyorlar. Düz memur dışında en düşük maaşı kamu mühendisleri alıyor.

Hakan kaplan der ki kamu mühendisleri dengi mesleklerle aynı özlük haklarına sahip olmak istiyor. Kamu mühendisleri yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Devlet büyüklerine sesimizi duyurur musunuz? Evet mühendislik açlık sınırının bir tık üzerinde maaş alıyoruz. Dengimiz mesleklerle eşit özlük haklarına sahip olmak istiyoruz diyor kamu mühendisleri”

İlgi haberin videolu hali aşağıda yer almaktadır.

Kamu Mühendisleri Site Yönetimi Notu: İlgi haber; asıl kaynağında yer alan ifade ve içerikler değiştirilmeden, orjinal haliyle, içeriğe müdahale etmeden sitemize taşınmıştır.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu