Turan Gazetesi’nin Kamu Mühendisleri Konulu Yazısı

Prof Dr. Hikmet ESEN Turan Gazetesinde "Sahipsiz Kamu Mühendisleri" konulu bir yazı kaleme aldı. İlgi yazıda kamu mühendislerin özlük haklarına ilişkin iyileştirme talebi dile getirildi.

Turan Gazetesinde bir makale kaleme alan Prof Dr. Hikmet ESEN Turan kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini, bu konuda acilen yasal düzenleme yapılması gerektiğini, kamu mühendislerinin zorlu bir eğitim sürecinden geçerek kamuda kendine yer edindiğini, kamu mühendislerinin büyük sorumlulukların altına imza attığını fakat maaş ve özlük haklarının yaptıkları iş ve aldıkları sorumluluğu karşılamadığını dile getirerek kamu mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini belirttir.

Sayın Hikmet ESEN yazısında “Özellikle 2016-2023 yılları arasında diğer meslek gruplarına göre %100’e varan gelir kayıplarına uğrayan kamu mühendisleri, hakikaten çok zorlu bir lisans ve yükseköğrenim eğitimden geçerek yıllarca KPSS sınavlarına çalışarak yüksek puan alan ve atanmayı hak eden kişilerdir. Kamu Mühendisleri, ülkemizin çeşitli bölgelerinde; tarım ve ormancılık, ziraat, enerji, elektrik-elektronik, çevre ve şehircilik, ulaşım, inşaat, makine, bilişim sistemleri gibi alanlarda hizmet vermektedirler.

Kamu Mühendisleri kendilerinden sorumlu Bakanlara günlerdir haklarının verilmesini talep etmekte ve Covid-19 sonrası Sağlık Bakanından üst düzey iyileştirme gören sağlık çalışanları gibi kendi bakanlarından da iyileştirme ve sahiplenme istemektedirler.” ifadelerine yer verdi ve bu ifadelere ek olarak kamu mühendislerinin sorunlarını içeren uzun bir yazı kaleme aldı.

İlgi yazıyı orjinal sitesinde okumak için  lütfen buraya tıklayınız 

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu