Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU’nun Kamu Mühendisleri Konulu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU katıldığı bir televizyon programında kamu mühendislerinin özlük haklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU CNN Türk kanalında bir canlı yayına katıldı. Program suncusuna kamu mühendisleri platformu üyelerdinden çok sayıda mesaj gelince suncu sayın bakana kamu mühendisleri ile ilgili bir soru yöneltti. Sunucu Kamu Mühendislerinin özlük hakları konusunda bir çalışma yapılacak mı diye sordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU kamu mühendislerinin özlük hakları konusunda bir çalışma yaptıklarını, bu çalışmanın kanun değişikliği yapılarak olabilecek bir husus olduğunu, yapılan çalışmanın yasama dönemi içerisinde hayata geçirilemediğini fakat kamu mühendislerinin özlük hakları konusunda mutlaka bir çalışma yapılacağını dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU’nun Kamu Mühendisleri konulu açıklaması aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Murat
Murat
1 yıl önce

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU kamu mühendislerinin özlük hakları konusunda bir çalışma yaptıklarını, bu çalışmanın kanun değişikliği yapılarak olabilecek bir husus olduğunu, yapılan çalışmanın yasama dönemi içerisinde hayata geçirilemediğini fakat kamu mühendislerinin özlük hakları konusunda mutlaka bir çalışma yapılacağını dile getirdi.” Baştan aşağı çelişkilerle dolu bir açıklama. Başta çalışma yaptıklarını sonda ise çalışma yapılacağını söylüyor!

Can
Can
1 yıl önce

Sayın Bakanın seçime bu kadar az süre kalmışken bunları söylemesi çok komik çünkü mühendis ve mimarların sorunlarını bugüne kadar dile getiren herhangi bir bakana tanık olmadık. Bunlar sadece seçime yönelik yapılan boş vaatlerden ibaret. Eğer mühendis ve mimarlar için bir şey yapılmak isteniyorsa meclis kapanmışsa istenildiği taktirde tekrar toplanabilir o da olmuyorsa Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile özlük hakları iyileştirilebilir. Şayet bu iş 14 mayıs sonrasına bırakılırsa değerli meslektaşlarım talebimizin yarısını dahi alamayız. Hükümet kanadından sayın Elitaş’ın açıklaması da büyük bir talihsizlik ve bu durum seçime ister istemez yansıyacaktır. Mühendisin özlük hakları söz konusu olduğunda bölge müdürleri, daire başkanları ne olacak diye kıyaslama yapıyorlar ama her ne hikmetse hekim, hakim ve askerin özlük hakları ele alındığında bu kıyaslama yapılmıyor. Mühendislik meslek kanununun çıkarılması şart olmuştur. Nasıl ki hastaneleri başhekimler yönetiyorsa teknik kurumların tamamının Bölge Müdürlük veya Daire Başkanlığı gibi herkesin atanacağı bir kadro değil Başmühendisler tarafından yönetilmesi gerekiyor ancak bu şekilde mesleki saygınlığa kavuşabiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu