Ulusal Kanal’ın Kamu Mühendisleri Konulu Haberi

Ulusal Kanal 01.02.2023 tarihinde Kamu Mühendislerin özlük haklarına dair bir haber yayımladı.

Ulusal Kanal 01.02.2023 tarihinde Kamu Mühendislerin özlük haklarına dair bir haber yayımladı. Haberde aşağıda yer alan ifadelere yer verildi:

“Kamu mühendisleri düşük maaş artışları nedeniyle tepkili.

6 yılda birçok sektörde maaşlara 8 ile 10 kat, asgari ücrete ise 6,5 kat zam yapıldı. Mühendis maaşları ise asgari ücretin bile altında kalarak 4,2 kat artırıldı.

Ulusal Kanal’a ulaşan kamu çalışanı mühendisler “Teknik Sorumluluk tazminatı” adı altında yeni bir ödeme kalemi istediklerini belirtiyorlar.

Taleplerin arasında ek ödemelerin mühendisliğe denk olan mesleklere göre artırılması, özel hizmet tazminat oranlarının en az yüzde 25 olması, ek göstergelerin en az 6400 puan olması, yansıtma oranlarının ise en az yüzde 195 olması da yer alıyor.”

Kamu Mühendisleri Site Yönetimi Notu: İlgi haber; asıl kaynağında yer alan ifade ve içerikler değiştirilmeden, orjinal haliyle, içeriğe müdahale etmeden sitemize taşınmıştır. İlgi habere kaynağına ulaşmak için tıklayınız : Haberi Orjinal Kaynağında Oku

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu