Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısının Kamu Mühendisleri Konulu Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof Dr. Doğan AYDAL katıldığı bir televizyon programında kamu mühendislerinin özlük haklarına yönelik açıklama yaptı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof Dr. Doğan AYDAL katıldığı bir televizyon programında kamu mühendislerinin özlük haklarına yönelik açıklama yaptı. Açıklamasında “Cumhur İttifakına katıldıklarını, katılırken Cumhur İttifakı ile bir mutabakat metni imzaladıklarını belirten Sayın Aydal, mutabakat metnine Kamu Mühendislerini de eklettiklerini ifade etti. Açıklamasında “Kamuda görev yapan doktorlar 2022 yılında 13 bin lira alıyorlardı. Şimdi doktorlar 65 bin lira alıyorlar. Kamuda görev yapan, her şeyi yapan mühendisler ise şu anda sadece 18 bin lira maaş alıyorlar. Bu kabul edilemez. Mühendislerin ve memurların maaşlarının yeniden düzenlenmesini içeren teklifi mutabakat metnine ekledik” ifadelerine yer verdi.

Sayın Doğan AYDAL’ın açıklaması Kamu Mühendislerinin özlük haklarının iyileştirilmesi noktasında çok değerlidir. Kendisine özlük haklarımızla ilgili sorunları gündeme taşıdıkları için teşekkür ediyoruz. Açıklamanın video hali aşağıdaki gibidir.

TV100 de Yaptığı Açıklama

Habertürk Yanınında Yaptığı Açıklama

Alper KODAZ

Bu sitenin yasal sahibi kendisi de bir kamu mühendisi olan Yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi Alper KODAZ'dır. Sitemizin tek amacı kamuda görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancısı meslektaşlarımızın maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesini sağlamaktadır. Sitemiz anayasada yer alan "Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir." hükmü kapsamında yayın yapmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu